طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی حرفه‌ای و گام به گام - مجازی - رایگان- حضوری

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

چگونگی تاثیر جواهرات بر سلامت؟

چگونگی تاثیر جواهرات بر سلامت؟

دوست دارید از چگونگی تاثیر جواهرات بر سلامت انسان بدانید؟

امروزه خصوصا نسل جوان بر خلاف گذشتگان در استفاده از زیورآلات کمتر به جنبه‌های تاثیر آن بر روح و جسم توجه می‌کنند و طراحان طلا و جواهر نیز عموما صرفا با نگاه مد و زیبایی اقدام به طراحی زیورآلات می‌کنند.

ما در این مقاله می‌خواهیم از جنبه دیگری به تاثیر استفاده از طلا و جواهرات صحبت کنیم فلذا اگر این موضوع برای شما هم جذاب است با ما همراه شوید.

تاثیر جواهرات بر سلامت
                 تاثیر جواهرات بر سلامت

تاثیرات جالب استفاده از جواهرات

بی‌دلیل نبوده است که از قدیم گفته‌اند: “الماس بهترین دوست یک دختر است” جواهرات و مد در تمام فرهنگ‌ها و ملل یکی از پایه‌های اصلی مد و زیبایی می‌باشد.

استفاده از طلا و جواهر زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری به دارنده آن می‌دهد و کمک می‌کند ظاهر فرد “جذاب‌تر” و “زیباتر” به نظر بیاید و “احساس خوب” به دارنده آن منتقل می‌کند.

علاوه بر این استفاده از جواهر می‌تواند بر جسم و روح دارنده آن تاثیر زیادی بگذارد، بله استفاده از جواهرات اثر طبیعی و ماورایی نیز دارد!

استفاده از جواهرات صرفا برای “زیباتر دیده شدن” نیست بلکه برای سلامتی نیز مفید است.

متاسفانه نسل جوان کمتر به جنبه تاثیر استفاده از جواهرات بر سلامت آدمی توجه می‌کنند و صرفا از زیورآلات به عنوان وسیله‌ای در خدمت “مد و زیبایی” بهره می‌برند، درست است؟

اما آیا می‌دانید اجداد ما در طول سالیان بسیار متمادی در استفاده از جواهرات بیش از جنبه زیبایی و قدرت نمایی به مزایای سلامتی آن توجه داشتند؟ این موضوع بخصوص در جواهرات ساخته شده از مواد خاص مثل عقیق، فیروزه، مروارید، یشم، زمرد و موارد دیگر نمود بیشتری داشت.

استفاده از گردنبند و دستبند‌های عقیق تقریبا در بین تمام زنان مرسوم بود حتی آنانکه بسیار فقیر بودند یک یا دو تکه عقیق را با سنجاق یا وسیله دیگر به لباس خود متصل کرده و همراه خود داشتند.

متاسفانه طراحان و تولیدکنندگان زیورآلات بیش از هر چیزی بر جنبه هنری و ظرافت آثار خود توجه دارند تا تاثیر آنها بر سلامت روح و جسم، بیان آثار جسمی استفاده از جواهرات کمک می‌کند مثل اجداد خود اهداف واقعی‌تری در استفاده از جواهرات داشته باشیم و به آنها صرفا با عینک مد و زیبایی نگاه نکنیم.

فواید استفاده از زیورآلات

تاثیر طلای خالص بر بدن
                 تاثیر طلای خالص بر بدن

طلای خالص

استفاده از طلای خالص در خانم‌ها می‌تواند به روند بهبود زخم‌ها کمک کند، استفاده از طلا بر ایمنی بدن زنان تاثیر مثبت داشته و در زمان حساس به کمک گلبول‌های سفید آنها می‌آید.

معمولا از طلا در ساخت انگشتر، النگو، دستبند، گوشواره، آویز، گل‌سر استفاده می‌شود.

نقره

پس از طلا نقره یکی از فلزات گران‌بها و مورد اقبال عموم مردم خصوصا آقایان به حساب می‌آید.

اما جدای از تاثیر آن بر زیبایی و صلابت، استفاده از نقره تاثیر ضد میکروبی نیز دارد، به درمان آنفولانزا، سرماخوردگی و مشکلات پوستی کمک می‌کند.

همچنین استفاده از نقره می‌تواند دمای بدن فرد را تنظیم کند و مهمتر از همه “نقره از بدن ما در برابر تشعشعات ناشی از دستگاه‌های الکترونیکی محافظت کرده و از شدت آن می‌کاهد”.

جالب بود نه؟

علاوه بر اینها می‌توان از نقره به عنوان ماسک چشم و دست استفاده کرده و از تاثیر آن بر این نواحی بهره برد.

فلز مس

تاثیر مس بر بدن
             تاثیر استفاده از مس بر بدن

مس خاصیت ضد التهابی دارد و استفاده از آن به عنوان دستبند و یا هر وسیله زینتی دیگر باعث کاهش قابل توجه درد و النهاب می‌شود، استفاده از این فلز خاص برای کسانی که از بیماری‌هایی چون آرتریت آرنج رنج می‌برند یک تسکین دهنده عای می‌باشد.

استفاده از مس در ساخت سرویس‌های زینتی همراه با فیروزه می‌تواند یک ترکیب فوق‌العاده برای سلامت بدن باشد.

مشاهده سرویس طرح پرنده فیروزه کوب خانم عظیمی در طلاپیشه

استفاده از مس در ساخت حلقه و انگشتر و استفاده از آن خصوصا در انگشت چهارم(مثل حلقه نامزدی) باعث ایجاد اثر ماساژ با اصطکاک دائمی روی رگ مرتبط با قلب می‌شود و به فرد در بهبود سلامت و ایجاد “تعادل عاطفی” کمک می‌کند.

ذکر چند نمونه از تاثیر زیورآلات

النگوها مخصوصا از جنس طلا و نقره تاثیر مثبتی در گردش خون خانم‌ها داشته و به جریان بهتر انرژی در بدن کمک می‌کند.

گوشواره‌هایی که روی لاله گوش قرار می‌گیرند تاثیری شبیه به “طب سوزنی” دارند و به تمرکز ذهنی کمک کرده و قدرت و کارایی مغز را افزایش می‌دهند.

تاثیر سنگ‌ و نگین

تاثیر سنگ‌ها بر بدن
                   تاثیر سنگ‌ها بر بدن

استفاده از عقیق در انگشتر، آویز، دستبند و … باعث قوت قلب شده و ترس و دلهره را از بین می‌برد، می‌گویند عقیق سرخ خونریزی را بند می‌آورد.

استفاده از فیروزه موجب انتقال انرژی مثبت شده، ترس را زدوده و باعث قوت قلب می‌شود.

از دیگر مزایای استفاده از فیروزه “رفع فقر”، پیروزی ذکر شده است.

پیامبر خاتم صل‌الله علیه و اله و سلم فرموده‌اند: خداوند عالمیان می‌فرماید که من شرم دارم از دستی که بسوی من بلند شود به دعا و در آن انگشتر فیروزه باشد آنرا ناامید برگردانم.

استفاده از سنگ یشم بر سیستم عصبی تاثیر مثبت داشته و بر بهبود اختلالات خواب و رفع خستگی کمک می‌کند، یشم یک ترمیم کننده قوی بوده و باعث بازسازی سلول‌های عضلات، استخوان‌ها و سایر بافت‌ها می‌شود.

نتیجه

درست است که استفاده از جواهرات بر زیبایی و آراستگی ظاهر می‌افزاید اما نگاه تک بعدی به جواهرات اشتباه است ما بایستی علاوه جذابیت به تاثیر آنها بر سلامت نیز توجه ویژه‌ای داشته و بیش از ظاهر از آنها برای داشتن زندگی سلام‌تر و آرام‌تر بهره بگیریم.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

روش خانگی تمیز کردن طلا و جواهر

اکبری
2024-05-10 17:52:04
تاثیر طلا، نقره و سنگ ها مثل عقیق بر سلامتی جالب بود تشکر
مهدی
2024-02-22 07:36:42
عالی
جواد
2023-09-24 10:41:23
👏
شاکری
2023-08-10 19:02:04
جالب بود ممنون
بهزاد
2023-08-09 22:39:04
خوب بود زیور الات فلزی برای مرد مضر به جز نقره که خواص متعدد دارد لازم به ذکر است فلز اهن به صورت زیورالات برای مردان به شدت نهی شده وشیطانی است
مهدی
2023-08-09 22:10:34
جقدر خوب
سارا
2023-08-07 22:48:57
سلاااام خیلی ممنونم از مطالب مفیدتون
افشاری
2023-08-07 22:23:40
حالب بود
کاوه
2023-08-07 22:14:36
پست آموزنده ای بود تشکر
Loading...