طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی حرفه‌ای و گام به گام - مجازی - رایگان- حضوری

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

قلم انگلا

قلم انگلا

قلم انگلا؛ در این آموزش طلاسازی طلاپیشه با قلم انگلا، کاربرد و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد، با ما همراه شوید.

قلم انگلا: ابزاری کاربردی در طلاسازی

ابزار حکاکی که به آن قلم مخراج‌کاری نیز می‌گویند، یک ابزار چندکاره و کاربردی در طلا و جواهرسازی است که در حکاکی و شیار زدن فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره کاربرد دارد. با استفاده از این قلم، می‌توان نقوش و طرح‌های دقیق و زیبا را بر روی سطح فلزات سخت ایجاد کرد. ولیکن استفاده از قلم انگلا، نیاز به تمرین و مهارت برای حکاکی و مخراج کاری دارد.

مخراج کاری با قلم انگلا: هنری دقیق در ساخت زیورآلات

قلم-انگلا

مخراج کاری با قلم آنگلا، یکی از فرآیندهای دقیق و هنری در ساخت زیورآلات است. در فرآیند کار با قلم آنگلا، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که شامل نحوه نگه داشتن صحیح قلم، تنظیم فشار مناسب بر روی قلم و ایجاد حالت‌های مختلف بر روی سطح فلز است. این فرآیند نیازمند دقت بالا، صبر و تمرکز زیاد است.

سوار کردن سنگ‌های قیمتی با قلم آنگلا

مخراج کاری با قلم آنگلا در فرآیند ساخت زیورآلات، برای سوار کردن انواع سنگ‌های قیمتی بر روی فلزات استفاده می‌شود. این سنگ‌ها می‌توانند شامل الماس، زمرد، یاقوت، عقیق، فیروزه، یشم و نگین‌های مصنوعی و دیگر سنگ‌های قیمتی مثل حدید باشند.

تنظیم فشار مناسب بر روی قلم انگلا

برای تنظیم فشار مناسب بر روی قلم مخراج کاری، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید: تشخیص میزان فشار لازم با توجه به عمق و ضخامت مورد نیاز، تنظیم فشار با کم و زیاد کردن نیروی وارده بر قلم، تمرین و تجربه، و استفاده از ابزار مناسب در تنظیم فشار در قلم بادی و انتخاب تیغه مناسب. لطفا توجه داشته باشید که این روش‌ها ممکن است بسته به نوع قلم حکاکی، بادی، دستی و فلزی که با آن کار می‌کنید، متفاوت باشد.

نگه داشتن قلم آنگلا

نحوه-گرفتن-قلم-انگلا

برای نگه داشتن قلم آنگلا، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید: گرفتن قلم، فشار دادن، حرکت قلم، تمرین و تجربه. نگه داشتن قلم مخراج کاری به گونه‌ای که بتوانید با دقت و راحتی با آن کار کنید، نیاز به تمرین و تجربه دارد.

برای آشنایی و شناخت ابزار مخراج کاری ⇐ اینجا ⇒ کلیک کنید.

ثابتی
2024-06-27 16:43:46
قلم حکاکی، خوب بود، تشکر
م. محمدی
2024-05-30 21:43:01
قلم حکاکی هم در مخراج کاری مورد استفاده است و هم در کندکاری حکاکی
محمد مهدی
2024-04-22 21:04:19
قلم حکاکی، خوب بود
اکبری
2024-03-18 17:43:19
کاربرد قلم آنگلا به خوبی توضیح داده شده تشکر
Loading...