طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی حرفه‌ای و گام به گام - مجازی - رایگان- حضوری

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

جوشکاری زنان طلاساز

جوشکاری زنان طلاساز

جوشکاری زنان طلاساز: چالش‌ها و راهکارها

طلا و جواهرسازی یکی از “شغل‌های مورد علاقه خانم‌ها” است و روز به روز تعداد فعالان زن در این عرصه از طراحی گرفته تا ساخت و فروش افزایش می‌یابد. اما همانند هر شغل دیگری، طلاسازی نیز چالش‌های خاص خود را دارد، با ما در طلاپیشه همره باشید تا این موضوع راه غلبه بر آن را بررسی نمائیم.

جوشکاری-زنان-در-طلاسازی

چالش‌های کار در کارگاه طلاسازی

برای ساخت زیورآلات در کارگاه، مراحل سخت و بعضا خطرناکی مثل کار با اسیدها، ذوب فلزات، و جوشکاری وجود دارد. برخی از این کارها، مانند حدیده‌کشی با دست یا کار با وسایل ذوب، برای خانم‌های زرگر کمی چالش‌برانگیزتر است.

ترس طبیعی در جوشکاری

کار با آتش و دود، خصوصا در زمینه طلاسازی، می‌تواند ترس‌آور باشد. اما نکته مهم این است که “اختیار آتش و لوازم آن در دستان شماست“. شمایید که تعیین می‌کنید سمت آتش، میزان حرارت آن، مدت زمان روشن بودن آن، کجا و چقدر باشد.

روش‌های غلبه بر ترس در حین کار

البته، ترس یک حس طبیعی است و همه ما در مواجهه با چالش‌های جدید یا ناشناخته این حس را تجربه می‌کنیم. برای خانم‌ها که در حال شروع یک کار جدید در طلا و جواهرسازی هستند، این ترس می‌تواند افزایش یابد. در زیر چند توصیه برای کمک به غلبه بر این ترس آورده شده است:

۱. آموزش و آگاهی: یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با ترس، آگاهی و آموزش است. هر چه بیشتر در مورد کاری که قرار است انجام دهید بدانید، کمتر احساس ترس خواهید کرد.

۲. تمرین و تکرار: تمرین کردن و تکرار کاری که می‌ترسید انجام دهید خصوصا در کار با وسایل ذوب، می‌تواند به شما کمک کند تا با ترس خود مقابله کنید. با تکرار، شما به تدریج با محیط و فرآیند کار آشنا می‌شوید و این می‌تواند به کاهش ترس شما کمک کند.

۳. تنفس عمیق: تنفس عمیق می‌تواند به شما کمک کند تا آرام بشوید و ترس خود را کنترل کنید. هنگامی که ترس را احساس می‌کنید، چند دقیقه وقت بگذارید و تنفس عمیق بکشید.

۴. تصویرسازی مثبت: تصور کردن خودتان در حال موفقیت در کاری که می‌ترسید انجام دهید، می‌تواند به شما کمک کند تا با ترس خود مقابله کنید. تصویرسازی می‌تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد و شما را برای مواجهه با چالش‌ها آماده کند.

۵. حمایت اطرافیان: حمایت از دوستان، خانواده یا همکاران می‌تواند به شما کمک کند تا با ترس خود مقابله کنید. اگر احساس کردید که نیاز به کمک دارید، بدون خجالت به دیگران بگویید.

۶. مراجعه به متخصص: اگر ترس شما شدید است یا باعث می‌شود که نتوانید کار خود را انجام دهید، ممکن است لازم باشد که به یک متخصص مشاوره بدهید. یک روان‌شناس یا مشاور می‌تواند به شما راهکارهایی برای مقابله با ترس بدهد.

راهنمای کار با وسایل ذوب طلاسازی

کار-با-وسایل-ذوب-توسط-خانم-ها-در-طلاسازی

نترسید، سرپیک را در دست خود بگیرید. ابتدا فندک را روشن کرده و سپس گاز را به آرامی باز کنید. وقتی شعله گاز روشن شد شیر کنترل هوا را به آرامی باز کنید. حالا با زیاد کردن تدریجی گاز و سپس هوا شعله مد نظر را ایجاد کنید به همین سادگی! برای خاموش کردن ابتدا هوا را ببندید و سپس گاز را، همین کار تمام است.

نتیجه‌گیری از بحث چالش‌های جوشکاری زنان طلاساز

به یاد داشته باشید که همه ما ترس را تجربه می‌کنیم و این کاملا طبیعی است. مهم این است که بتوانیم با ترس خود مقابله کنیم و اجازه ندهیم که این ترس مانع پیشرفت ما شود.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

آموزش مخراج کاری+شناخت ابزار

آموزش ساخت گوشواره

برای تماشای جدیدترین فیلم‌های آموزش طلاسازی از صفحه ما در  آپارات بازدید کنید.

سمیه سنگیان
2024-05-16 15:25:31
طبیعیه خانم ها در کار با وسایل ذوب و جوشکاری در طلاسازی کمی راحت نباشن، طبع خانمی کجا، آتش و دود کجا؟
محمد مهدی
2024-02-24 23:52:02
جوشکاری خانم های طلاساز عالی بود تشکر
اکبری
2024-01-06 20:26:52
امروز زنان در عرصه های مختلفی حضور دارند از جمله طلاسازی، موفق هم هستند
افشاری
2023-10-12 17:02:49
عالی تشکر
Loading...