طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی حرفه‌ای و گام به گام - مجازی - رایگان- حضوری

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آینده بازار طلا

آینده بازار طلا

بازار طلا، چشم انداز آینده، رسیک سرمایه گذاری، اینها سوالات اغلب کسانی است که می‌خواهند وارد این بازار وسوسه برانگیز شده و سرمایه گذاری کنند.

آینده بازار طلا
                 بررسی آینده بازار

تعریف

فلز زرد یکی از وسوسه برانگیزترین فلزات موجود در دنیا می‌باشد و بازار گسترده آن مورد توجه تمام ملل می‌باشد.

خانم‌ها از آن به عنوان زینت و آقایان به عنوان پشتوانه برای روز مبادا، تجار به عنوان سرمایه مطمئن و قابل نقد و حکمرانان از آن به عنوان پشتوانه قدرت استفاده می‌کنند!

خرید و فروش این فلز گران‌بها توسط دو گروه انجام می‌شود مردم عادی، معامله‌گران حرفه‌ای.

مردم عادی بنا بر ضرورت و یا احساس نیاز دست به معامله می‌زنند اما حرفه‌ای‌ها از نوسانات بازار چه افزایشی و چه کاهشی سود می‌برند!

این روزها عدم ثبات در بازار کشور، کاهش مداوم ارزش پول ملی، خرید طلا را یکی از گزینه‌های مطمئن و برجسته حفظ ارزش سرمایه‌های خرد و کلان کرده است از این رو خانواده‌ها تمایل بیشتری به تبدیل پول خود به طلا نشان می‌دهند.

اما آیا تبدیل سرمایه راکد به طلا عاقلانه است؟

برخی از خبره‌های بازار طلا خرید آنرا در شرایط فعلی با توجه به تفاوت قیمت جهانی آن با قیمت بازار داخلی به صلاح نمی‌دانند اما بعضی دیگر با استدلال به اینکه علی‌رغم کاهش یا افزایش قیمت طلا این فلز ارزشمند از قدیم الایام یکی از “مطمئن‌ترین گزینه‌های حفظ ارزش دارایی” به حساب می‌آید، خرید آنرا در شرایط فعلی نیز به صلاح می‌دانند.

نگارنده این وجیزه نیز علی‌رغم تفاوت قیمت طلا در بازار کشور و قیمت جهانی با نظر دوم هم عقیده بوده و در شرایط فعلی “تبدیل سرمایه به طلا” خصوصا توسط قشر ضعیف جامعه را به صلاح می‌داند، .

طلا شاید با قدرت گرفتن ارزش پول ملی کمی ریزش داشته باشد اما در شرایطی که در سال شاهد چندین مرحله افزایش چشمگیر قیمت‌ها هستیم باز گزینه‌ای معقول‌تر به شمار می‌آید مضاف بر اینکه سوداگران متصل به باندهای قدرت در تمام بازارهای کشور دست به سوداگری می‌زنند روزی در بورس، روزی دیگر در بازار خودرو، در مقاطعی بازار مسکن، به هر حال سوداگران و دلالان در همه بازارها حضور دارند و متاسفانه کسی هم جلودار آنها نیست.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

بازیافت طلا

افشاری
2023-07-06 15:15:29
تشکر
Loading...