طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

آموزش طلا و جواهرسازی حرفه‌ای و گام به گام - مجازی - رایگان- حضوری

آموزش طلا و جواهرسازی طلاپیشه

کتاب الکترونیکی براده‌های خورشید

کتاب الکترونیکی براده‌های خورشید

کتاب براده‌های خورشید کتابی آموزشی در خصوص صنعت طلا و جواهر می‌باشد در این کتاب در خصوص آموزش طلاسازی، رشته‌های مرتبط با طلا و جواهرسازی و ظرفیت‌های آن برای کسب و کار و صادرات صحبت شده است.

دوستان، همراهان و علاقه‌مندان هنر طلاسازی سلام

جهت دانلود کتاب براده‌های خورشید روی عکس زیر کلیک نمایید.

کتاب-براده‌های-خورشید

براده‌های خورشید:

  • مؤلف: فروغ ابراهیم‌آبادی (قشقایی)
  • ناشر: عصر
  • زبان: فارسی
  • رده‌بندی دیویی: ۷۳۹.۲۲
  • سال تالیف: ۱۳۷۹
  • نوع نشر: الکترونیکی
  • تعداد صفحات: ۱۸۸

بررسی کتاب براده‌های خورسید

“براده‌های خورشید” کتابی آموزشی در خصوص صنعت طلا و جواهر می‌باشد که توسط فروغ ابراهیم‌آبادی (قشقایی) نوشته شده است. این کتاب در سال ۱۳۷۹ تألیف و به چاپ رسیده است و شامل ۱۸۸ صفحه است. در این کتاب، مطالبی درباره صنعت طلا و جواهرسازی، شناخت و نحوه تراش سنگ‌های گران بها عرضه شده است. همچنین، نگارنده در این کتاب، مشاغل استاندارد شده طلا و جواهرسازی در ایران را به اختصار شرح داده است.

فصول کتاب

کتاب در شش فصل تنظیم شده است که عناوین آنها عبارت‌اند از: ”طبقه‌بندی استانداردهای شغلی بین‌الملل“، ”گنجینه‌ای از طلا و طلاسازی جواهر و جواهرسازی“، ”مخراجکاری (نشاندن نگین)“، ”شناخت سنگ‌ها و کانی‌ها و تراش آنها“، ”فروشندگی طلا و جواهرسازی “و ”اتحادیه صنف طلا و جواهر“.

مولف در مقدمه کتاب هدف از تألیف آن را توضیح داده و امیدوار است که این مجموعه نفیس و پربار، در جهت استفاده و اطلاع رسانی و فن‌آوری‌های نوین این صنعت و هنر پربار جهانی، راه‌گشائی در راه پیشرفت جوانان علاقه‌مند و جویای هنر و صنعتی برتر و والا چون طلا و جواهر سازی گردد.

فصل اول

کتاب، مولف بررسی اجمالی از تاریخ صنعت طلاسازی در ایران، بازار آن، فعالان این صنعت، فرصت‌های شغلی و اقتصادی آن، نحوه آموزش و کسب مهارت و مقایسه آن با سایر کشورها داشته است و از لزوم تحول در آموزش و تولید آن سخن گفته است.

از فصل دوم

مولف بصورت تخصصی اقدام به بیان نکات مهم و اساسی طلاسازی می‌کند. برای مثال، در صفحه ۷۳ کتاب، در خصوص ساخت لحیم صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان لحیم نرم، متوسط و سخت نقره و طلا را تهیه کرد. همچنین، تذکر می‌دهد که آلیاژ لحیم باید به همرنگ فلز مورد نظر باشد تا محل لحیم کاری دیده نشود. درجه حرارت ذوب کادیم ۳۲۱ درجه سانتیگراد می‌باشد.

در فصل سوم

مولف در خصوص مخراج‌کاری سخن می‌گوید و آموزش لازم در این زمینه را ارائه می‌کند. یکی از مهمترین قسمت‌های جواهر سازی مخراجکاری و نشاندن نگین می‌باشد که از مهارت و تجربه زیادی باید برخوردار بود تا بتوان نگین‌ها را بر تارک طلای ساخته شده نشاند تا بر زیبائی هر چه بیشتر و گیرائی و گران‌بهائی آن پیش از پیش بیافزائیم.

در فصل چهارم

مولف در خصوص شناخت سنگ‌ها و کانی‌ها و تراش آنها سخن گفته است. برای مثال، درباره عقیق می‌گوید که عقیق از سنگ‌های نیمه قیمتی است که از عهد باستان در ایران شناخته شده است و با ارزش ترین عقیق، عقیق زرد است که صاف و شفاف است و از عقیق سرخ رنگ زیورآلات فراوانی می‌سازند. همچنین، درباره برلیان می‌گوید که الماس‌هایی را که به فرم تراش کامل ۵۶ صفحه‌ای تراش خورده‌اند برلیان گویند.

فروشندگی طلا و جواهر

فروشندگی-طلا-و-جواهر

در فصل پنجم درباره فروشندگی طلا و جواهر سخن می‌گوید

اطلاعاتی درباره فروشندگی و ساخت و ساز مغازه و گالری‌های طلا و جواهرسازی
پس از نوشتن آنچه برگنجینه‌ای از طلا و جواهر سازی گذشت برخود لازم دانستم مجموعه زیر را که در برگیرنده یادآوری نکاتی در جهت بکارگیری فروشندگی گالری‌ها و مغازه‌های طلا و جواهر فروشی است با توکل برذات پاک اهدیتش بنگارم با اینکه زمان کوتاهی است که شاهد مغازه‌ها و گالری‌های خیلی پربارتر از سابق هستیم و می‌خواهیم و از بارگاه خداوند مسئلت می‌نمائیم که همه موفق و پیروز باشید و درکار و صنعت خود پویا و پایدار.

اهمیت طلافروشی

آنچه می‌تواند برای داشتن شغلی فنی شغل پراهمیت و ارزشمند فروشندگی طلا و جواهرات مهم و پرارزش باشد و بدون داشتن چنین تبحر ودانسته‌های فنی حتی صلاحیت تخصصی چنین شغل پربار و مهمی را در اجتماع نمی‌توانید داشته باشید. مهمترین صفاتی که یک فروشنده طلا و جواهرات می‌تواند و باید داشته باشد و همیشه بوجود آن افتخار نماید و بدین صفات زبانزد همگان گردد صداقت و تقوای الهی است که می‌تواند پشتوانه‌ای گهربار برای این صنعت و حرفه باشد و با توجه به این شغل پربار که همواره محل کارشان محل رفت و آمد خانم‌ها در تمام جوامع می‌باشد، اهمیت این صفات برای فروشندگان حایز اهمیت فراوان می‌باشد بطوریکه داشتن این صفات الهی اولین شرط برای یک فروشنده طلا و جواهر قلم خورده است و اولین چیزی که فروشندگان عزیز و محترم با آن مواجه خواهند شد …

و در فصل ششم در خصوص اتحادیه طلا و جواهر سخن می‌گوید

و در ضمائم تصاویر اشکال مختلف سنگ‌های قیمتی و جواهرات را برای آشنایی و استفاده هنرجویان گنجانده است.

“دانلود کتاب براده‌های خورشید” و مطالعه آنرا به تمام “هنرجویان طلا و جواهرسازی” توصیه می‌کنیم.

دانلود-کتاب-براده-های-خورشید

موفق و موید باشید.

توصیه برای مطالعه بیشتر:

نقطه ذوب فلزات پرکاربرد در طلاسازی

سنگیان
2024-06-12 09:18:02
براده های خورشید از کتاب های مرجع طلاسازی است و هر کسی که قصد یادگیری طلاسازی را دارد یا می خواهد برای آزمون مهارت شرکت کند بهتر این کتاب را بخواند
ناصری
2023-10-31 16:26:56
ممنون که کتاب را برای دانلود گذاشتین این کتاب برای کاراموزها لازم است تشکر
مهران پور
2023-08-19 12:03:00
کتاب خوبیه برای کسایی که می خوان طلاسازی یاد بگیرن من دانلود کردم
اکبری
2023-08-02 09:02:13
کتاب خوبیه، تشکر
علیرضا روانخواه
2023-07-31 21:51:05
عالی
ابولفضل
2023-07-30 22:55:29
عالی
Mahdi'
2023-07-28 20:16:46
👏
مهدی
2023-07-14 13:21:32
کتاب خوبی است ممنون
محمد
2023-07-13 13:15:46
خواندن این کتاب را به همه توصیه می کنم تشکر که گذاشتین
سارا
2023-07-13 13:10:31
سلاممم بسیار عالی خیلی ممنون
شاکری
2023-07-12 22:33:51
عالی
بهزاد
2023-07-12 22:29:48
کتاب خوبیه
افشاری
2023-07-12 22:14:55
دنبالش برای دانلود می گشتم تشکر
Loading...